(Alternatív gyógymódok: reflexológia (talpmasszázs), svédmasszázs, shiatsu masszázs, fülgyertya, testgyertya)

Mio-motto

Magamról

Reflexológia

Svédmasszázs

Shiatsu

Akupresszúra

Fül- és testgyertyázás

Gyermekeknek

Elérhetőség-kapcsolat

Mandalák

Árak- ajándékcsomagok

Az illóolajokról

Történetek-gyógyulások

 

REFLEX-MASSZÁZS:

Az ember testén mintegy lenyomatként az egész szervezet térképe megtalálható például a talpon, tenyéren, a fülön. Az egész testhez viszonyítva ezek kicsiny felületek, viszont annál érzékenyebbek, mivel rendkívül sok érzőideg-végződés található a bőrben. A masszázs során ezeknek az apró pontoknak az ingerlésével megfelelő „munkára” bírhatók szerveink. Így tisztulunk testileg-szellemileg is, kiürülnek a salakanyagok a szervezetből, megkönnyebbülünk, jobban érezzük magunkat.

A masszázs időtartama kb. 50-60 perc felnőtteknél, gyermekeknél kb. 40 perc.

Egy kis történeti áttekintés:

„A lábak és a kezek reflexzóna-masszázsát, mint az egészségmegőrzés természetes módját, sok nép ősidők óta ismeri, ezek a módszerek a különböző kultúrákban fellelhetőek. Ezeknek a kezelési módoknak az eredetét nem ismerjük. Valószínűleg éppoly idősek, mint az akupunktúra vagy az akupresszúra.

…leírásokból arra lehet következtetni, hogy már velük együtt alkalmazták a reflexzóna-masszázst. Ez azt jelenti, hogy a masszázsnak ez a formája kb. 6000 éves múltra tekint vissza.

Az ősi egyiptomi gyógyászatban is alkalmazták már a kéz és a láb reflexzónáinak masszázsát.

Idézet Dr. Franz Wagner „Reflexzóna masszázs mindenkinek” c. könyvéből

Mi is a reflexológia?

Tapasztalatokon alapuló tudomány. Adott bőrterületek, pontok, zónák ingerlése. Erre az ingerlésre a megfelelő szervben válasz ,(reflex) visszahatás keletkezik. A lábon kb. 70.000 érzőideg-végződés található, így a központi idegrendszerre, vérkeringésre, a belső szervrendszerekre hatást lehet gyakorolni. A láb reflexzónái és a központi, valamint a vegetatív idegrendszer közötti kapcsolatot egy nyugatnémet ideggyógyász mutatta ki.

Testünkön három kis területen, a lábon, a kézen és a fülön képeződik le egész szervezetünk.

Mire jó a reflex-terápia?

Ebben a terápiában a központi szerepet a láb tölti be. A szeretettel végzett masszázs során a kliens hamar ellazul, feloldódik, élvezi a masszázst. „Leenged”. Ilyenkor oldódnak az energiablokkok, egyenletesen áramlik az életenergia az egész szervezetben. A masszírozással a szervezet öngyógyító erőit aktivizáljuk, serkentjük a vérkeringést, felgyorsul az anyagcsere, így a méreganyagok, salakanyagok könnyebben kiválasztódnak. Serkentjük a nyirokkeringést- így erősítjük az immunrendszert. A blokkolt területeken helyreáll az energiaáramlás, ez jótékonyan hat a zónához tartozó szervre, testrészre. Gyógyul, csillapodik az esetleges fájdalom. A masszázs lelazít, megtisztít, karbantart bennünket.

A reflexológia a fizikai tisztítás mellett kiemelkedő hatású a lélek tisztításában is, amit finom, 100%-os tisztaságú illóolajokkal fokozhatunk.

Milyen életkorban alkalmazható?

Gyakorlatilag bármely életkorban: a csecsemőkortól egészen az aggkorig.

Mikor alkalmazható a reflex-terápia?

-         betegségek megelőzésére

-         általános jó közérzet fenntartására

-         testi-lelki felüdülésre

-         általános és helyi fájdalomcsillapításra

-         balesetek, műtétek után kiegészítő kezelésként

-         betegségek gyógyítására (hatásmechanizmusát tekintve minden betegségnél alkalmazható)

-         ha gyermekünket kezeljük ily módon, kapcsolatunk különösképpen megerősödik, elmélyül.

Mi az előnye a reflex-terápiának?

Helyes alkalmazás mellett gyakorlatilag nincsen mellékhatása. Az egész embert gyógyítja, megszünteti a betegségek okát, eredetét, méregtelenít, tisztít, erősíti az immunrendszert, az egész szervezet működésére jótékony hatást gyakorol.